2016 CHURCH CONFERENCES

SATURDAY, SEPTEMBER 24

 

  9:00 am                                                                             

11:30 am                                                                            

  2:00 pm Ritchey                                                            

  4:30 pm                                                                            

 

SUNDAY, SEPTEMBER 25

 

  1:00 pm Mazon                                                             

  3:30 pm Ransom/Verona at Verona                      

  6:00 pm Grand Ridge/Long Point at                       

                    Grand Ridge                                                  

 

SATURDAY, OCTOBER 1

 

  9:00 am                                                                             

11:30 am Essex                                                                

  2:00 pm Braceville                                                        

  5:00 pm New Hope Parish at Magnolia                

 

SUNDAY, OCTOBER 2

 

  1:00 pm                                                                            

  3:30 pm Hudson                                                            

  6:00 pm Roanoke/Secor at Secor                           

 

SATURDAY, OCTOBER 8

 

  9:00 am Chatsworth/Forrest at Forrest               

11:30 am Saunemin                                                       

  2:00 pm Trinity UM Parish at Cullom                     

  4:30 pm                                                                            

 

SUNDAY, OCTOBER 9

 

  1:00 pm Pontiac                                                            

  3:30 pm Dwight                                                             

  6:00 pm Cornell/United Church of Odell at         

                    Odell                                                                

 

 

 

 

 

SUNDAY, OCTOBER 16

 

  1:00 pm Fairbury                                                           

  3:30 pm Chenoa                                                            

  6:00 pm El Paso                                                             

 

SATURDAY, OCTOBER 22

 

  9:00 am Three Rivers Parish at Colfax                   

11:30 pm Saybrook Wesbein                                     

  2:00 pm LeRoy                                                                

  4:30 pm United Church of Heyworth                    

  6:15 pm Atlanta/Ebenezer/Hopedale at              

                  Atlanta                                                            

 

SUNDAY, OCTOBER 23

 

  1:00 pm Aroma Park                                                    

  3:30 pm Manteno                                                        

  6:00 pm Kankakee Asbury                                        

 

SATURDAY, OCTOBER 29

 

  9:00 am Kankakee St. Mark                                      

11:30 am Herscher/Reddick/South Wilmington 

                   at Reddick                                                       

  2:00 pm Bonfield/Grand Prairie Parish at            

                    Bonfield First                                                

  4:30 pm Coal City                                                          

 

SUNDAY, OCTOBER 30

 

  3:00 pm McDowell                                                       

 

SATURDAY, NOVEMBER 12

 

  9:00 am Bourbonnais Grace                                     

11:30 am Bradley Wesley                                                        

2:00 pm Kankakee Trinity/Bradley Evangelical       

    at Trinity

4:30 pm Momence/Grant Park at Grant Park    

 

 

 

 

SUNDAY, NOVEMBER 13

 

  1:00 pm Normal Calvary                                             

  3:30 pm Normal First                                                   

  6:00 pm Bloomington Wesley/Bloomington     

                   Park at Bloomington Park                         

 

TUESDAY, NOVEMBER 15

 

  6:30 pm Dunlap Prospect                                          

 

SATURDAY,  NOVEMBER 19

 

  9:00 am Lexington                                                        

11:30 am Bloomington Normal Hope                      

  2:00 pm Normal Morningstar/Bloomington      

                   West Olive Faith at West Olive Faith    

  4:30 pm Downs                                                             

 

SUNDAY, NOVEMBER 20

 

  1:00 pm Minonk/Wenona St. Johns at                 

                   Minonk                                                            

  3:30 pm Tonica/Lostant/Richland at Tonica       

  6:00 pm Streator First